26.09.2021r.
W dniach 24-25 września w Świnoujściu -Ahlbeck Pommernhalle odbyły się 34 Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin.
W mistrzostwach uczestniczyło niespełna 400 zawodników z 19 państw,   Zielonogórski Klub Sportowy Karate reprezentowało 9 zawodników.

W kategorii kumite senior -75kg złoty medal zdobył Tomasz Madej w wygrywając w walkach połfinałowych i finałowych zawodników z Węgier i Polski.
Brązowy medal zdobył Erwin Pękala w kategorii kumite senior -90 kg, który w półfinale nieznacznie uległ zawodnikowi z Ukrainy.
W kategorii kumite junior +65 kg zwyciężyła Domonika Antosik, pokonując swoje rywalki w pięknym stylu.

W mistrzostwach wystartowali rownież Kinga Dybka, Kamil Mrozowski, Weronika Karasz, Filip Szumowski, Wiktor Genderka oraz Grzegorz Czechowski.
Wielkim i historycznym sukcesem zakończyły się dla nas te zawody, wyjazd został współfinansowany z budżetu miasta Zielona Góra.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, wiele walk kończyło się po dogrywkach. Pomimo sytuacji covidowej w mistrzostwach wystartowali zawodnicy z całej Europy. Kolejnym celem dla naszych zawodników są listopadowe Mistrzostwa Świata w Krakowie oraz dla młodszych Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra.