Oferta dla dzieci i dorosłychJOGAJoga to wywodzący się z kultury Indii rozbudowany i precyzyjny system osobistego rozwoju, interpretowany jako praktyka integrująca ciało i umysł. Według filozofii indyjskiej joga jest wyciszeniem "poruszeń świadomości czyli nadmiaru myśli zaprzątających nasz umysł.W wyniku koncentracji uczymy się lepszego poznania siebie. Filozof Patanjali opisał asany czyli pozycje jogi wersem Sthira sukham asanam" co w sanskrycie oznacza pozycje przynoszące stabilność ciała i spokój umysłu.

Regularna praktyka jogi przynosi ćwiczącym niezliczone korzyści.


Dla Ciała:


W efekcie regularnego wykonywania asan stawy zyskują większą sprężystość, a ruchy ciała stają się bardziej swobodne. Poprzez odpowiednie ćwiczenia mięśni kształtujących prawidłową postawę z czasem przestajemy się garbić i wykrzywiać kręgosłup.To pomaga zlikwidować wiele dolegliwości bólowych, które są efektem nieprawidłowych nawyków, jak np. garbienie się. Wzrasta świadomość ciała, która z czasem uczy nas rozpoznawać i pokonywać własne ograniczenia.
Praktyka asan odmładza komórki ciała, reguluje ciśnienie, wzmacnia układ odpornościowy. Prowadzi do równowagi hormonalnej. Pomaga utrzymać metabolizm na optymalnym poziomie zapobiegając odkładaniu nadmiernej ilości tłuszczu, co sprawia, że mamy więcej energii.

Dla Umysłu:


Kiedy ćwiczysz jogę, tempo oddechu stabilizuje się, kojąc układ nerwowy i krążenia, co pomaga osiągnąć odprężenie i wyciszenie. W ten sposób możesz skutecznie uwolnić się od stresu i codziennych napięć. Z każdym dniem coraz bardziej umiejętnie radzisz sobie ze stresem.
Sesje jogi rozwijają koncentrację i cierpliwość. Utrzymując odpowiedni czas asany, pokonując kolejne ograniczenia, rozwijasz siłę woli i samodyscyplinę. Przynosi to efekty także w codziennym życiu - pokonując słabości nabierasz pewności siebie.

Dla Kogo?


Jogę może ćwiczyć każdy niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. Współczesne metody praktyki są bezpieczne i uwzględniają modyfikacje większości pozycji pod kątem indywidualnych możliwości ćwiczącego jogę, tak aby mógł odczuwać jak najwięcej płynących z niej korzyści.

Zajęcia


Zajęcia odbywają się w każdy piątek o godz. 20.00 ul. Dworcowa 31, sala do sportów walki Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate. Sprzęt do ćwiczeń znajduje się na sali. Wystarczy zabrać ze sobą wygodny, nie krępujący ruchów strój: sportowe spodnie lub leginsy i koszulkę lub bezrękawnik. Jogę ćwiczy się boso. Nie zaleca się spożywania obfitych posiłków min. 2-3 godziny przed rozpoczęciem ćwiczeń. Pamiętaj, aby zgłosić przed zajęciami wszelkie dolegliwości i problemy zdrowotne. Nie spóźniaj się na zajęcia, gdyż ich przebieg stanowi integralną całość. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości - zadzwoń (tel. 668 739 549)

Instruktor:

 
Agata Wrotniewska - Praktykuję jogę od 2006 roku. Od dłuższego czasu jest ona nie tylko praktyką na macie, ale stylem życia, pozwalającym odnaleźć balans w każdym podejmowanym działaniu, by móc cieszyć się życiem pozbawionym niepotrzebnego napięcia i stresu.
Zajęcia prowadzę w oparciu o doświadczenia różnych metod jogi, które pozwoliły mi przez lata wypracować własny styl praktyki. Posiadam międzynarodowe uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha joga, uczestniczyłam w kursach nauczycielskich jogi wg metody B.K.S. Iyengara, aerial jogi, jogi yin i flow, a także w licznych warsztatach z instruktorami z całego świata. Podczas zajęć szczególnie zwracam uwagę na działanie w kierunku poprawy kondycji, profilaktyki stresu i dolegliwości dnia codziennego. Moim celem jest skierowanie ćwiczących na drogę pokonania ograniczeń ciała i umysłu we własnym tempie i zakresie. Zapraszam do kontaktu pod nr tel. 668 739 549, lub przez e-mail balans.joga@gmail.com Aktualne informacje o zajęciach znajdziesz także na facebooku: www.facebook.com/balans.zg