Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bunkier" w Świdnicy

Regulamin Miltarnej Przygody 2020- COVID 19 --->>> pobierz. 

Kontakt:
  Eliasz Madej tel.608 459 389
  OSiR Bunkier
  66-008 Świdnica ul. Bunkrowa 31
Ośrodek Sportu i Rekreacji Bunkier położony jest zaledwie 15 km od centrum Zielonej Góry przy trasie: kierunek Zielona Góra –Żary w miejscowości Świdnica. Od blisko 18 lat ośrodkiem opiekuje się Zielonogórski Klub Sportowy Karate.

Obiekt 5 –kondygnacyjny poniemiecki schron został adaptowany na potrzeby sportu i rekreacji, wyposażony jest w 2 ścianki do wspinaczki 10-cio i 6 metrową. Dodatkowe atrakcje, takie jak: boisko do siatkówki plażowej, możliwość postrzelania z łuku oraz relaks przy ognisku pozwala na miłe spędzenie wolnego czasu.

Szczególnego klimatu temu miejscu nadaje około 200 ton zgromadzonych głazów narzutowych, oraz wzniesiony w ostatnim czasie megalityczny krąg pełniący rolę punktu energetycznego. Teren wokół bunkra pozwala na rywalizację w grach zespołowych i relaks przy ognisku, a jego otoczenie nadają się do przeprowadzania festynów, imprez sportowych i integracyjnych. W ofercie znajduje się także możliwość strzelania z łuku, wiatrówki i paintball.

W bazie szkoleniowej Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate co roku pod koniec czerwca organizowane jest zakończenie sezonu połączony z tzw. „treningiem wspomnień”, na który zjeżdżają się aktualni i byli zawodnicy i działacze ZKS Karate.