Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Zofii i Stanisława Wróblewskich w Nietkowie


Uczniowski Klub Sportowy w Nietkowie
Dnia 15 października 2015 w Czerwieńsku odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowali: I. Szymczak (kl.IV), B.Ląd (kl.V), J.Wronkowski (kl.V), P. Jarosz (kl.V), E.Jadczak (kl.VI), B. Zaboklicka (kl.V), M.Hutta (kl.VI), J. Żukiel (kl.VI). Trasa biegu była wyznaczona nad zbiornikiem wodnym. Organizatorem biegu była szkoła wojskowa z Czerwieńska. Zawodnicy startowali w kategorii szkół podstawowych dziewcząt oraz chłopców na dystansie 800m. Najlepiej z naszej szkoły wypadł Paweł Jarosz, który w bardzo licznej grupie startujących zajął 29 miejsce. Gratulujemy naszym uczniom występu w zawodach.Dnia 22 czerwca 2015 roku uczeń naszej szkoły Dawid Popenda, wziął udział w egzaminie na pierwszy stopień wtajemniczenia w karate kyokushin. Egzamin odbył się w sali sportów walki Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate w Zielonej Górze. W egzaminie uczestniczyło ponad 90 osób. Dawid jest pierwszą osobą, z naszej szkoły, która zdobyła pierwszy pas. Zachęcamy pozostałych uczniów, do swojego rozwoju w karate kyokushin, a Dawidowi gratulujemy sukcesu. Dziękujemy rodzicom Dawida za zaangażowanie i dowóz ucznia na egzamin. Przypominamy, że sekcja karate utworzona została we wrześniu 2013 roku.

 
Dnia 25 kwietnia w Czerwieńsku odbyła się kolejna edycja biegu "Jorge Cross", rywalizacja obejmowała wszystkie grupy wiekowe, w tym dzieci ze szkół podstawowych, które miały do przebiegnięcia dystans 940 metrów. Nie zabrakło uczniów naszej szkoły, którzy podjeli wyzwanie przebiegnięcia wyznaczonej trasy. Naszą szkołę oraz miejscowość Nietków wśród klas piątych reprezentowali: Martyna Hutta, Gracjan Ślemp oraz Erwin Jadczak. Gratulujemy dzielnym zawodnikom i zachęcamy do biegu innych uczniów już w przyszłym roku. Organizatorami byli Hala Sportowa Lubuszanka w Czerwieńsku, Szkoła Podstawowa w Czerwieńsku, Klub Zdecydowanych Optymistów, Ronin Czerwieńsk oraz I Rock Triathlon Zielona Góra.Drodzy rodzice i uczniowie zachęcamy do odwiedzenia strony ogólnopolskiej akcji

"Stop zwolnieniom z WF-u"
Wschodnie sztuki walki takie jak karate to dobry pomysł na sport dla dzieci. Karate dla dzieci to nie tylko poprawa ich kondycji i koordynacji ruchowej, to także nauka samodyscypliny, koncentracji oraz doskonalenia swojego charakteru. Karate uczy dojrzałości i skupienia. Oprócz tego, trenowanie karate i zdobywanie nowych umiejętnościi to dla dziecka „trening” stopniowego i wytrwałego dążenia do realizacji swoich celów.Karate dla dzieci to zajęcia o charakterze ogólnorozwojowym, na zajęciach rozwijamy siłę mięśni, ogólną kondycję fizyczną, rozwijamy umiejętności z zakresu koordynacji ruchowej, zwinności, gibkości, szybkości, refleksu, spostrzegawczości oraz koncentracji. Rozwijamy u małych karateków wytrwałość, systematyczność, radzenie sobie z emocjami oraz panowanie nad nimi. Karate daje możliwość rozładowania negatywnych emocji, odkrywanie własnych możliwości, osiąganie postępów. Karate uczy zdecydowania, przełamuje nieśmiałość, oducza agresywności. Program zajęć uwzględnia pracę nad wzmacnianiem poczucia własnej wartości i wiarę w siebie, budowanie relacji w grupie oraz współpraca z grupą.
Nauczanie karate to również poznawanie podstaw historii karate Kyokushin oraz kultury i etyki japońskiej.Ćwiczenia i zabawy karate pozwalają na systematyczny fizyczny i duchowy rozwój dziecka. Jednocześnie zajęcia te stanowią doskonałe uzupełnienie podstawowych i powszechnie stosowanych ćwiczeń gimnastycznych.

Dnia 11 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach brały udział drużyny ze szkół podstawowych z Gminy Czerwieńsk. Naszą szkołę reprezentowali Maciej Adamowicz, Kacper Tom, Julia Żukiel i Klaudia Bodora. Sędzią był Adrian Dudek z klasy VI.

Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie wygrywając wszystkie mecze i zdobywając Mistrzostwo Gminy Czerwieńsk wśród chłopców i dziewcząt. Opiekunem drużyn był p. Tomasz Madej. Gratulujemy naszym i życzymy dalszych sukcesów
Dnia 30 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach karate zorganizowane w sali Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate w Zielonej Górze. Trwający ponad godzinę trening upłynął bardzo szybko, uczniowie mogli korzystać z profesjonalnego sprzętu i doskonalić swoje umiejętności nabyte podczas zajęć karate prowadzone w naszej szkole przez pana Tomasza Madeja. Podczas zajęć uczniowie poznali historię powstania karate, historię powstania Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate oraz zasady panujące podczas treningu. Pomimo tego, że trening był bardzo wyczerpujący i po niektórych uczniach było widać zmęczenie to wszyscy byli zadowoleni i szczęśliwi z włożonego wysiłku i zaangażowania na zajęciach.. Celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowań uczniów, motywowanie do aktywności fizycznej, rozpowszechnianie sztuki walki wśród uczniów PSP w Nietkowie.


Galeria- TRENING KARATE 30.10.2014r.


Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało naszej szkole status "Szkoły w Ruchu w roku szkolnym 2013/2014", dzięki temu otrzymaliśmy okolicznościową tabliczkę "Szkoły w Ruchu".   Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu, mając na uwadze promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Do realizacji tych działań Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ośrodkiem Edukacji zorganizowano ogólnopolską akcję "Ćwiczyć każdy może".

Nasza szkoła zadeklarowała przystąpienie do akcji, a tym samym podjęcie zadań na rzecz aktywności fizycznej we wskazanych w regulaminie obszarach. Wśród nich znajdą się różnorodne akcje związane z aktywnością ruchową odbywającą się w szkole i poza nią. Między innymi Gminny turniej w tenisa stołowego, piłkę nożną, koszykówkę czy powiatowy turniej w piłkę ręczną. Nasi uczniowie mogli rywalizować między innymi w Mikołajkowym turniej gier i zabaw, zabawy związane z "Dniem Ziemniaka" oraz Pierwszym Dniem Wiosny oraz wiele innych. Nasza szkoła uczestniczyła w akcji "Ratujemy i uczymy ratować", w której uczniowie mogli ćwiczyć i uczyć się udzielania Pierwszej Pomocy.

Szkoła, która poprzez realizację zadań w istotny sposób przyczyni się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej, otrzyma Tytuł Szkoły w Ruchu i pamiątkową tablicę "Szkoła w Ruchu".


Zadania z Obszaru nr 1- Zajęcia edukacyjne.

Zadania z Obszaru nr 5- Pozalekcyjne zajęcia sportowe.

Zadania z Obszaru nr 6- Zajęcia pozaszkolne zorganizowane.

Zadania z Obszaru nr 7- Aktywność w czasie wolnym od nauki.

Zadania z Obszaru nr 8- Aktywność w gronie rodziny.