Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Zofii i Stanisława Wróblewskich w Nietkowie


Obszar nr 7. Zajęcia pozaszkolne niezorganizowane

W naszej szkole istnieje również kółko modelarskie, podczas którego nasi uczniowie wykonali własnoręcznie model balonu, który po podgrzaniu w nim powietrza po prostu uniósł się w powietrze i poleciał ku uciesze wszystkich zgromadzonych na boisku dzieci. 
Podczas ferii zimowych w naszej szkole odbywało się wiele konkursów sportowych, w których każdy uczeń mógł czynnie brać udział. Odbył się turniej w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę dla starszych uczniów oraz dla młodszych zabawy z piłkami, wyścigi rzędów, gra w "Zbijaka", dwa ognie oraz tzw. "Rzucankę."Ferie w naszej szkole z pewnością były bardzo aktywne, dzieci mogły odpocząć od szkolnych zajęć w ruchu i zabawie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie mogli poćwiczyć pierwsza pomoc. Na niemal każdej przerwie pani Iwona Smorąg prowadziła na sali gimnastycznej treningi z użyciem fantomów w ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować" fundacji WOŚP a klasy I-III obejrzały film "Doktor Kręciołek uczy ratować". Wielu naszych uczniów nauczyło się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Wiedzą też, że skomplikowanie brzmiące słowo resuscytacja, to w rzeczywistości kilka prostych czynów. Jednak od tego, czy znajdzie się ktoś, kto je prawidłowo wykona, może zależeć czyjeś życie...
Warto wiedzieć, że gdyby co dziesiąty mieszkaniec ziemi potrafił udzielić pierwszej pomocy, ocaliło by to milion ludzi rocznie.

 

 

 
W naszej szkole również uczennice mogły rywalizować o tytuł super dziewczyny. Na godzinach wychowawczych uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wybrać "SUPER DZIEWCZYNĘ SZKOŁY". Każda z kandydatek musiał się sprawdzić w zadaniach zrecznościowych jak i zabłysnąć wiedzą. Było zabawnie i wesoło a Super Dziewczyną w naszej szkole zastała Nikola Przymus z klasy VI.

 

 Podczas dyskoteki, z okazji Dnia Chłopca, odbyły się również wybory Super Chłopaka Szkoły. Przedstawiciele klas wybrani oczywiście przez koleżanki stanęli do rywalizacji . Najlepszym okazał się Kacper Piwoński- przedstawiciel klasy czwartej. Okazuje się , że nie tylko wiedza ze sportu i sprawność fizyczna się liczą ale też umiejętności manualne. Chłopcy musieli wykazać się zręcznośćią podczas cerowania skarpetek i zaplatania warkoczy jak równiez gracją chodząc w butach na obcasie:). Kacper był bezkonkurencyjny jeśli chodzi o zaplatanie warkoczy i tym zadaniem przebił starszych ale jak się okazało mniej zręcznych kolegów. Brawo Kacper!!!!