Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Zofii i Stanisława Wróblewskich w Nietkowie


Obszar nr 6. Zajęcia pozaszkolne zorganizowane

Dnia 13 marca 2014 roku na boisku szkolnym Publicznej Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku odbył się Gminny Turniej w piłce nożnej- tzw. "5" piłkarskie. W grupie chłopców rywalizowały trzy drużyny z Czerwieńska, Nietkowic oraz reprezentanci naszej szkoły z Nietkowa. W grupie dziewcząt do turnieju przystąpiły drużyny z Czerwieńska i również nasze reprezentantki. Po bardzo zaciętych meczach chłopcom i dziewczętom niestety nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium, ale mogli cieszyć się z drugich miejsc. Chłopcy po bardzo zaciętym meczu byli bardzo blisko zwycięstwa, a w obu grupach wygrały zespoły z Czerwieńska. Gratulujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom!Dnia 16 stycznia 2014r. w hali Publicznej Szkoły Podstawowej w Przylepie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zielonogórskiego w piłce ręcznej chłopców w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W mistrzostwach wzięły udział szkoły podstawowe z Sulechowa (dwie drużyny), Przylepu oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej z Nietkowa. Organizatorem Mistrzostw była PSP z Przylepu. W rozgrywkach bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły, po bardzo emocjonujących i trudnych meczach nasi chłopcy zdobyli drugie miejsce, wygrywając z zespołami z Sulechowa. Niestety nasza drużyna przegrała po zaciętym meczu z gospodarzami turnieju i tym samym została Vice-mistrzem Powiatu Zielonogórskiego. Skład drużyny: P. Lewandowski, K.Frątczak, M. Szczublewski, D.Jarosz, S. Szymański, R. Chmielewski, J. Piwoński, P. Kaczmarski, A.Salejko, E. Zielonka.Dnia 12 grudnia odbył się Gminny Turniej w Tenisa Stołowego dla szkół podstawowych. Tym razem organizatorem rozgrywek była nasza szkoła. W turnieju wystartowały szkoły podstawowe z Leśniowa Wielkiego, Nietkowic i Nietkowa. Naszą szkołę reprezentowali Maciej Adamowicz i Jakub Piwoński, a z dziewcząt Julia Żukiel i Klaudia Bodora. Po ponad dwugodzinnych potyczkach wśród chłopców zwyciężyli reprezentanci szkoły w Nietkowie. Dziewczęta zajęły III miejsce.

 
Dnia 6 grudnia w dniu Św. Mikołaja uczniowie z naszej szkoły rywalizowali w konkurencjach sportowych drużyn. To był bardzo fajny dzień – najmłodsi uczniowie oprócz wizyty Mikołaja i otrzymania wielkich paczek rozegrali Mikołajkowy Turniej o torbę cukierków. W mieszanych drużynach pokonali wiele sprawności - biegu z workiem, na szczudłach , piłkach i innych zadaniach wymagających nie lada zręczności. Zamieszanie było tak wielkie a rywalizacja tak olbrzymia, że zawodnikom aż pospadały mikołajkowe czapki…..

 

 
Dnia 20 listopada w Czerwieńsku odbył się Gminny Turniej Piłki Koszykowej chłopców i dziewcząt. W turnieju wystartowały drużyny z Czerwieńska, Nietkowa i Nietkowic. Po zaciętych rozgrywkach wśród chłopców wygrała drużyna z Nietkowa i jednocześnie zakwalifikowała się do rejonowych Ośrodków. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły zajęła II miejsce.

 
Na koniec października, w szkole odbył się tradycyjnie jesienny Dzień Ziemniaka dla wszystkich uczniów.Klasy I-III przygotowały wystawki z darów jesieni, ludziki, wyklejanki z liści, warzywne stworki . Klasy starsze przygotowały przepisy na jesienne sałatki i potrawy a także ziemniaczane wierszyki i rymowanki . wszyscy uczniowie przystroili w kolory warzyw i owoców. Jury oceniło jesienne wystawy ,plakaty, udekorowane stoły i skosztowało pyszne sałatki. Odbył się ziemniaczany quiz wiedzy i umiejętności praktycznych.

Na szkolnym boisku rozegrano ziemniaczane potyczki : bieg w worku, ziemniaczane slalomy, ucieczka przed dzikiem i inne zabawy od których wszyscy pokładali się ze śmiechu. Ale były emocje...

Wszyscy mieliśmy okazję skosztować pysznych , ziemniaczków w mundurkach z serkiem , szczypiorkiem i rzodkiewką. Mniam !!! Taki Dzień ziemniaka bardzo nam się podoba!!! Kto był najlepszy ? Nieważne......