Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Zofii i Stanisława Wróblewskich w Nietkowie


Obszar nr 5. - Pozalekcyjne zajecia sportowe


POLSKA BIEGA 2014

Po raz trzeci ponad 100 uczniów oraz przedszkolaków z naszej szkoły wzięło udział w akcji Polska Biega. Zawodnicy wystartowali w trzech grupach: klasy I-III i IV-VI oraz dzieci przedszkolne. Najszybszymi w naszej szkole okazali się Paweł L. kl VI, Igor Sz. kl II, Agata Z. kl V, Beatka Z. kl III. Gratulujemy wszystkim wytrwałości i sportowej walki.

 

 

 W ramach zajęć pozalekcyjnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Nietkowie, odbywają się zajęcia karate. W zajęciach uczestniczą uczniowie i uczennice naszej szkoły, grupa około 15 osób, czynnie bierze udiał w zajęciach karate i samoobrony. Karate dla dzieci w szkole podstawowej to zajęcia o charakterze ogólnorozwojowym, na których rozwija się siłę mięśni, ogólną kondycję fizyczną, umiejętności z zakresu koordynacji ruchowej, zwinności, gibkości, szybkości, refleksu, spostrzegawczości oraz koncentracji. Zajęcia pozwalają rozwijać u dzieci wytrwałość, systematyczność, radzenie sobie z emocjami oraz panowanie nad nimi. Grupa karateków może zaliczyć udane występy w imprezach na terenie szkoły

 

 


W naszej szkole prowadzone są zajęcia gimnastyki korekcyjnej dla dzieci z klas I-III, które maja na celu korekcję istniejących wad, zapobieganie pogłębianiu się wad postawy, kształtowanie odruchu prawidłowej postawy, wszechstronny i harmonijny rozwój organizmu, wdrażanie do rekreacji ruchowej oraz uświadomienie dziecku i rodzicom istniejących wady i wynikających stąd zagrożeń i pedagogizację rodziców w celu zlikwidowania wszelkich czynników mogących utrwalić istniejące wady postawy.

 


 W ramach zajęć pozalekcyjnych w naszej szkole prowadzone są zajęcia w ramach Szkolnego Klubu Sportowego dla klas II-III i IV-VI. Uczniowie mogą uczestniczyć w różnych zajęciach i doskonalić swoje umiejętności w różnych dyscyplinach. Prowadzone są między innymi ćwiczneia z zakresu zespołowych gier sportowych, zabawy i gry zespołowe.

 

 

 

Na powitanie JESIENI, uczniowie wraz z opiekunami pojechali na rajd rowerowy. Szlak nie był trudny ale malowniczy- kręta trasa wzdłuż rzeki Odry aż do Brodów, z piknikiem nad Odrą . Obejrzeliśmy pozostałości po wojennych fortyfikacjach (bunkry), a było ich kilka na trasie. Jechaliśmy wzdłuż w pięknych suchych trawach i cieszyliśmy się nadodrzańskimi widokami. Piękna pogoda , jesienny klimat, pachnące kiełbaski z ogniska pozwoliły nam jeszcze nacieszyć się i zrelaksować w trakcie tętniącego życiem i nauką szkolnego tygodnia . Wycieczka rowerowa odbyła się pod opieką nauczycieli: pana J. Kosiaka, pani J. Wojtaszek, I. Klameckiej i pani dyrektor B. Kłos-Wygas. Pełni enrgii i radosci z ciekawego i zdrowego dnia wróciliśmy do szkoły planując już kolejny rowerowy wypad na wiosnę!!!!!

 

 

W tym roku szkolnym nasza szkoła poraz kolejny będzie uczestniczyć w ogólnopolskiej akcja "Cała Polska Biega". Korzystając z pięknej pogody, nasi uczniowie zaczeli sumiennie przygotować się do tego wielkiego przedsięwzięcia. Systematyczny trening pozwoli w dobrym stylu pokonać wyznaczoną trasę, a przede wszystkim poprawi kondycję fizyczną naszych uczniów.